Двубоят в Спортния и културен център в Подгорица бе изключително оспорван и криеше неизвестности до края. Монтана влезе по-добре и затвори първата част с 23-22. Домакини взеха следващите две, като в един момент преднината им стана двуцифрена.
В последната четвърт гостите отново се активизираха, но успяха да стопят разликата до 7 точки. Радостина Димитрова се включи изключително силно от пейката и с 26 точки, 4 борби и 2 асистенции бе най-полезна за Монтана.
Американката Тайлър Манюъл, която все още не е възстановена от контузия, се отличи с 18 точки за гостите, с 13 точки завърши Цветомира Шаренкапова. С 21 точки най-резултатна за победителките бе Николина Бабич, с една по-малко от нея завърши Николина Джебо плюс 7 борби и 5 асистенции.

Будучност (Подгорица) – Монтана 91:84 (22:23, 26:20, 22:19, 21:22)

Будучност: Николина Бабич 21, Николина Джебо 20, Тамара Капор 16, Йелена Вучетич 12, Джил Барта 17 (Драгана Живкович 5, АНджелика Матрашинович, Лаурита Юрчуте). Треньор: Горан Бошкович.

Монтана: Виктория Стойчева 5, Цветомира Шаренкапова 13, Тейлър Манюъл 18, Димана Макариева 2, Христина Иванова 12 (Радостина Димитрова 26, Олга Дубровина 5, Мария Желязкова 3, Габриела Костова). Треньор: Стефан Михайлов.

Съдии: Драган Крал, Драган Поробич, Божидар Раданович.

Зала: Спортен и културен център - 80 зрители.