Възпитаничките на треньора Стефан Михайлов започнаха вихрено мача и бързо натрупаха солидна преднина, като почивката дойде при резултат 39:24 точки. В средата на третата част преднината на гостите достигна 30 т. и по-опитните баскетболистки седнаха на пейката. Това бе използвано от домакините, които успяха да спечелят последната четвърт.

Дебора Филипова вкара 20 точки за победителките, с които стана топ-реализатор на двубоя. Капитанът на Монтана 2003 Димана Макариева добави 15 т. за четвъртия успех на отбора си от началото на сезона. За Септември Илияна Георгиева се отличи с дабъл-дабъл - 15 точки и 11 борби.

Септември (София) - Монтана 2003 54:74 (13:21, 11:18, 10:24, 20:11)

Септември (София): Валентина Веселинова 3, Гергана Козарева 2, Михаела Петрова 7, Никол Николова, Илияна Георгиева 15 (Ивона Илиева 7, Александра Мандур 7, Борислав Денчева 5, Виолета Григорова 2, Йоана Денчева 2, Християна Николова 2, Мина Василева 2).

Монтана 2003: Виктория Стойчева 5, Дебора Филипова 20, Димана Макариева 15, Мария Желязкова 2, Преслава Колева 4 (Радостина Димитрова 13, Габриела Ангелова 7, Йона Иванова 6, Надежда Симеонова 2, Валентина Горанова).

Съдии: Драга Мишева, Божидар Йорданов.

Зала "Триадица" - София: 70 зрители.