Столичанки влязоха по-концентрирани в мача и поведоха със 7:4, Последваха 11 безответни точки за домакините, които се оттеглиха на почивката с двуцифрен аванс - 51:32.
Превъзходството на Монтана продължи и през второто полувреме. Димана Макариева вкара 15 точки и хвана 13 борби. С дабъл дабъл за победителките се отчете и Евгения Нацкина 12 точки и 11 борби. За Славия с по 17 двубоя завършиха Вероника Джикова и Александра Петрова.

Монтана – Славия 98:58 (26-14, 25-18, 24-19, 23-7)

Монтана: Виктория Стойчева 11, Габриела Николова 7, Евгения Нацкина 12, Димана Макариева-кап. 15, Христина Иванова 14 (Радостина Димитрова 15, Йоана Иванова 14, Мария-Магдалена Коляндрова 6, Кристиана Борисова 4, Надежда Симеонова, Анна-Мария Коляндрова).
Славия: Вероника Джикова 17, Александра Н. Петрова 17, Естер Мичева 3, Ивана Николова 9, Мариа Светославова 5 (Яна Карамфилова 5, Венеса Маринова 2, Валентина Веселинова, Симона Миленова, Мартина Николова, Елена Димитрова, Божидара Стефанова).

Съдии: Моника Вичева, Дияна Стоянова.

Зала: „Младост“ - 150 зрители