Монтанчанки започнаха по-добре двубоя и след първите десет минути имаха преднина от 5 точки. В един момент през втората част авансът им нарасна на 16 т., след силна серия от 14-0, като 8 т. от тях записа националката Евгения Нацкина.

След почивката гостите наложиха тотална доминация и в 29-та мин. за първи път поведоха в резултата - 63:62, като продължиха ударно и в началото на четвъртата част, за да достигне разликата 7 точки 71:64. Домакините успяха да се съберат и малко повече от минута преди сирената възстановиха равенството – 75:75. До края обаче вкараха само един фаул, а пет секунди преди сирената Христина Иванова пробва неуспешна стрелба от далечно разстояние.

Бразилката Изабела Рамона стана топ-реализатор на срещата с 27 точки, като към тях добави и 14 борби. С 22 т. и 11 борби се отличи за Берое Жаклин Златанова.

Монтана – Берое (Стара Загора) 76:79 (20-15, 24-17, 18-31, 14-16)

Монтана: Виктория Стойчева 5, Изабела Рамона 27, Габриела Николова 3, Димана Макариева-кап. 6, Христина Иванова 16 (Евгения Нацкина 10, Снежана Алексич 6, Александра Петрова 3, Дебора Филипова). Треньор: Стефан Михайлов.

Берое: Виолета Кочева-кап.10, Жаклин Златанова 22, Радостина Христова 4, Матея Тавич 17, Сара Бут 10 (Гергана Иванова 12, Карина Константинова 2, Теодора Динева 2, Преслава Колева). Треньор: Татяна Гатева.

Съдии: Мартин Хорозов, Стефан Стефанов, Серафим Петров.

Зала: „Младост‘-без публика.