Двубоят започна по-добре за гостите, които поведоха още в самото начало, а малко преди почивката се откъснаха напред с 15 точки разлика - 42:27. През второто полувреме домакините намалиха грешките си, взеха инициативата и преднината на съперника им започна да се стопява. С тройка на Христина Иванова монтанчанки за първи път поведоха в мача в 37-ата минута - 68:65 т.

Малко след това Иванова и Виктория Стойчева напуснаха за пет лични нарушения. Опитната Милена Томова отново изведе Берое напред в резултата, но Цветомира Шаренкапова отговори подобаващо. Националката първо се разписа от далечно разстояние, а след това добави нови три точки от линията за наказателен удар.

Шаренкапова бе най-полезна за Монтана с 20 точки, 8 асистенции и 7 борби. С дабъл-дабъл за победителките мача завърши Димана Макариева, 15 точки добави пък Виктория Стойчева. За Берое Крина Константинова вкара 16 точки, с една по-малко от нея завърши Милена Томова.

Монтана 2003 - Берое (Стара Загора) 76:71 (17:24, 10:18, 24:12, 25:17)

Монтана 2003: Виктория Стойчева 15, Цветомира Шаренкапова 20, Габриела Костова 4, Димана Макариева-кап. 20, Христина Иванова 9 (Радостина Димитрова 8, Мария Желязкова). Треньор: Стефан Михайлов.

Берое: Карина Константинова 16, Теодора Динева 10, Виолина Кочева-кап. 11, Милена Томова 15, Христина Тютюнджиева 5 (Гергана Иванова 12, Габриела Николова 2, Петя Бояджиева, Радослава Бъчварова). Треньор: Татяна Гатева.

Съдии: Владимир Цеков, Милен Цветков, Ангел Иванов.

Зала "Младост" - Монтана: 400 зрители.