Възпитаничките на треньора Стефан Михайлов превъзхождаха през целия мач, като най-убедителни бяха във втората четвърт, която спечелиха с 26:8. Последва отпускане, което бе веднага използвано от гостите и те намалиха с 12 точки преднината на съперника. В заключителните минути домакините отново наложиха волята си и стигнаха да убедителната си победа.

Капитанката на Монтана Димана Макариева отбеляза 23 точки, с които стана топ-реализатор на двубоя. Христина Иванова добави 20 т. за победителките. За Берое Виолина Кочева се отличи с 13 т. Днес от 18:30 часа е втората среща между двата отбора.

Монтана 2003 - Берое 77:60 (21:17, 26:8, 12:24, 18:11)

Монтана: Виктория Стойчева 5, Цветомира Шаренкапова 4, Димана Макариева 23, Даниела Петева 12, Христина Иванова 20 (Радостина Димитрова 8, Мария Желязкова 3, Надежда Симеонова 2, Дебора Филипова, Весела Тачева). Треньор: Стефан Михайлов.

Берое: Теодора Динева 4, Виолина Кочева 13, Габриела Николова 2, Габриела Костова 6, Гергана Иванова 4 (Александра Петрова 10, Евгения Нацкина 8, Ралица Нанева 7, Карина Константинова 4, Петя Бояджиева 2, Стефани Пендова, Виктория Иванова). Треньор: Татяна Гатева.

Съдии: Венцислав Великов, Милен Цветков, Николай Цинцарски.

Зала "Младост" - Монтана: 300 зрители.