Загубата донякъде е изненадваща, защото в предварителната група „А” монтанчанки бяха разгромили същия съперник със 71:46 т. В решителния мач за титлата обаче варненки бяха по-добри в три от четирите части, като на полувремето имаха аванс от 10 точки. В последната четвърт Монтана тръгна с мощна серия от 8:0 и пет минути преди края за първи път поведе в резултата. Формация от морската столица обаче не се предаде и отново възвърна водачеството си, което запази до края.

Две баскетболистки на Монтана завършиха мача с дабъл-дабъл - Йоана Иванова се отличи с 12 точки и 10 борби, а Валентина Горанова с 11 точки, 12 борби. Най-резултатна за отбора си отново бе Габриела Ангелова с 21 т. С такъв точков актив за победителките мача завършиха Илияна Георгиева и Зехра Селим, като Георгиева беше избрана за най-полезен играч MVP на финалния турнир.

Бронзовите медали спечели столичният Септември, след успех в малкия финал с 55:48 точки над Левски (София).

Монтана 2003 - Черно море Одесос 62:68 (10:13, 12:19, 16:16, 24:20)

Монтана: Виолета Каменова, Габриела Ангелова 23, Шумена Нончова 2, Симона Стоянова, Йоана Иванова 12 (Валентина Горанова 11, Цветина Цветанова 5, Борислава Тодоринска 4, Кристина Борисова 3, Теодора Асенова 2, Ива Желязкова).

Черно море Одесос: Ирена Траянова, Ива Димова 6, Паолина Гочева 2, Мариела Николова 4, Илияна Георгиева 21 (Зехра Селим 21, Деана Стояновска 7, Магдалена Маринова 7, Алекса Бочкова, Елисавета Тортопиду 2, Калина Пейкова 2, Виктория Матеева).

Съдии: Славчо Нучев, Димитър Георгиев.

Зала "Универсиада" - София: 90 зрители.