© Павел Петров

За разлика от първите два двубоя, хандбалистите на Локомотив този път показаха „зъби” и характер, което е силна заявка за повече увереност и самочувствие за „отлепване” от дъното. И през двете полувремена те стояха добре на терена и бяха равностойни, за което говори и резултатът. Първата част завърши с разлика от три гола за домакините от Габрово – 19: 16, а втората – само с гол преднина за габровци – 17:16.

Добрата игра на мездренчани сякаш стресна съдиите и те взеха мача в свои ръце. На два пъти те свириха абсурдни ситуации срещу локомотивци, което изнерви играта и обезсмисли усилията им да си тръгнат поне с точка.

Така с общ резултат 36:32, дебютантите в елитната група записаха трета поредна загуба, с пасив от 35 гола - 80:115.

Наставникът на Локо (Мездра) заложи на следния състав:

На вратата – Деян Василев, Валентин Гачев, Александър Буров, Йордан Тонов, Милен Валентинов, Илиян Младенов. Божидар Симеонов.

Резерви – Петър Ганев, Георги Вълков, Никола Кръстев, Юли Андреев, Цветан Цеков, Кристиян Георгиев

Най резултатни бяха Божидар Симеонов с 15 гола, Илиян Младенов и Йордан Тонов – по 5, Александър Буров – 4 и Валентин Гачев – 3.

В следващия IV-ти кръг, мездренските „железничари” приемат във Вършец шестия във временното класиране отбора на Спартак Варна.