Георги Янев изведе Околчица (Моравица) напред в резултата в 22-ата минута на мача с ювелирен удар по земята от границата на наказателното поле в долния ляв ъгъл на вратата, защитавана от Апостол Апостолов.

В 38-ата минута Камен Каменов проби на скорост по левия фланг, нахлу в пеналта и върна топката около точката на дузпата към капитана на Локо (Мездра) Илия Илиев, който с прецизен изстрел от движение я прати в мрежата за 1:1.

В 54-ата минута голмайсторът на "железничарите" през пролетния полусезон Кирил Кръстев засече с глава центриране от корнер на Любослав Петров за 2:1. Крайното 3:1 оформи отново Кръстев в 86-ата минута, възползвайки се от асистенция отляво на Владимир Найденов.

В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: Скала 2015 (Оселна) - Манастирище с 4:1, Миньор (Згориград) - Ботев (Криводол) 0:5, Балкански (Михайлово) - Септември (Гложене) 0:3, Искър (Роман) - Ботев (Рогозен) 3:0 (служ.) и Ботев (Бърдарски геран) - Монолит (Манастирище) също 0:3 (служ.). Досегашният лидер Огоста (Хайредин) по програма почиваше.

Начело в класирането, един кръг преди края на първенството, излезе ОФК Локомотив с 58 точки и голова разлика 110:20 - актив, натрупан след 19 победи, 1 реми и 3 загуби. Втора е Огоста (Хайредин) с 56 т., а трети - Монолит (Манастирище) с 53 т. Следват: Ботев (Криводол) и Околчица (Моравица) с по 43, Манастирище с 42 и Скала 2015 (Оселна) с 41.

В последния шампионатен кръг Локо (Мездра) приема Скала 2015 (Оселна). Двубоят е тази неделя, 3 юни, от 18:00 часа на градския стадион.