© gol.bg

Срещата започна много силно за врачани. Още в 20-ата секунда Терзиев изби опасен удар на Петър Атанасов. Домакините изпълниха няколко корнера в следващите минути, а шут на Зехиров премина опасно покрай вратата.

В 14-ата минута Даниел Генов надбяга неориентирания Григоре и центрира опасно по земя, но Терзиев успя да изчисти пред крака на Домовчийски.В 22-ата минута дебютиралият за "орлите" Текпетей нанесе удар, който бе неточен. След половин час игра и Чибота опита мерника си след пробив отляво, но стреля покрай вратата.

В 33-ата минута гостите останаха с човек по-малко. Дяков направи необмислено нарушение и получи втори жълт картон.

Ботев се възползва от численото си превъзходство и в 43-ата минута откри резултата след поредната добра атака. Генов получи топката отляво и намери оставения сам в наказателното поле Домовчийски, който откри резултата.В края на първата част Каули опита удар от пряк свободен удар, но топката мина над вратата.

Само две минути след почивката Ботев нанесе втори удар. Врачани спечелиха корнер след неориентирана игра на Анисе. След неговото изпълнение Н'Диайе стреля с глава, Ренан изби, а Генов с добавка в близкия ъгъл се разписа за 2:0.

В 58-ата минута Узунов опита удар от далечна дистанция. Топката тупна пред Ренан и го затрудни, но бразилският страж успя да избие в корнер. В 83-ата минута врачани стигнаха до трети гол. Петър Атанасов получи центриране отляво и насочи топката във вратата за 3:0.

В продължението на мача Ндиайе фаулира Янков в наказателното поле, а Каули превърна отсъдената дузпа в гол за крайното 3:1.

Шест минути по-късно Генов стреля от границата на наказателното поле, но нацели гредата.

Източник: topsport.bg