В първите минути на мача гостите, чийто наставник е Александър Александров-Вош, стояха по-добре на терена и още в самото начало поведоха в резултата. Най-напред още в 6-ата мин. централният нападател Мирослав Йорданов-Джудиста се разписа за 0:1, а само 5 мин. по-късно Кристиян Радославов покачи на 0:2 след перфектно изпълнен пряк свободен удар. Между тези два гола бързоногият нападател на локомотивци Валдемар Стоянов пропусна дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на противников състезател.

Пет минути преди почивката капитанът на росонерите Борис Тончев препарира вратаря на Бойчиновци Росен Кирков с ювелирен изстрел от пряк свободен удар и намали на 1:2.

В 59-ата мин. Тихомир Найденов-Бизнеса навърза няколко бранители на съперника и с бомбен шут възстанови равенството - 2:2. Малко преди това Валдемар Стоянов пропусна втора дузпа, дадена от главния рефер Илиян Маринов за нарушение в пеналта срещу Николай Генов.

Победата за домакините с 3:2 донесе бившият плеймейкър на Славия, Локо (Мездра) и Ботев (Враца) Илия Илиев с фамозен изстрел под гредата от границата на наказателното поле в 66-ата мин.

Локо (Мездра) игра в състав: Кристиян Тончев, Камен Каменов, Ивайло Димитров, Тихомир Найденов, Мартин Монов, Пламен Йорданов, Николай Генов, Илия Илиев, Валдемар Стоянов, Борис Тончев (кап.) и Марио Иванов (Преслав Петков, Марио Велинов, Иво Василев).

Междувременно днес треньорът Иван Георгиев-Саки картотекира в Областния съвет на БФС Илия Илиев и още двама опитни футболисти - бившият хлаф на Локо (Мездра) и на Академик (София) в "Б" група Костадин Пилитов и централният бранител Емил Борисов, който също има солиден стаж в професионалния футбол. Очаква се към отбора да се присъедини и „железният” бранител Явор Янков, който в момента лекува контузия.

Следващата контрола на „железничарите”, която е последната преди подновяването на шампионата във Врачанската бундеслига, ще бъде идната неделя, 26 февруари, от 14:00 часа на градския стадион срещу сборен тим от резервите и юношите старша възраст на Ботев (Враца).