Възпитаниците на треньора Даниел Пеев започнаха устремно и на бързо затвориха първия гейм на 16 точки.Във втория гостите също не срещнаха особена съпротива.
В третата част домакините поведоха с 8:3, но монтанчани бързо се съвзеха, изравниха 9:9 и до края не допуснаха да бъдат застигнати. Кирил Клец бе най-резултатен за победителите с 19 точки (5 аса, 3 блокади). За Миньор Иван Дамянов се отличи със 17 точки (2 блокади).
Така два кръга преди края на редовния сезон отборът на Монтана заема второто място във временното класиране с 16 победи, 4 загуби и 46 точки. В следващия кръг отборът приема лидера Нефтохимик (Бургас), а след това гостува на ЦСКА.

Миньор (Перник) – Монтана 0:3 (16:25, 19:25, 19:25)

Миньор: Пламен Драгиев 9, Ивайло Иванов, Павел Иванов, Иван Дамянов 17, Кристофър Петров 3, Стефан Чавдаров 6 (Александър Петров, Виктор Костадинов, Методи Методиев-либеро). Треньор: Петьо Драгиев.

Монтана: Златко Кьосев 11, Иван Латунов 9, Константин Абаев 5, Аспарух Аспарухов 13, Борис Наков 5, Кирил Клетс 17 (Адриан Аначков, Делчо Раев, Мартин Пенев, Добромир Иванов-либеро, Кристиян Петров-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

Съдии: Симеон Иванов, Иван Георгиев.

Зала: „Борис Гюдеров” - зрители.