Всичко по-интересно в мача се случи след почивката. Още при първата си атака Йорданов засече с глава центриране от ляво на Стоян Предев и Монтана поведе. Малко след това главният съдия Владимир Вълков пресилено показа втори жълт и червен картон на Николов, за нарушение в централната част на терена.

Въпреки това монтанци продължиха да атакуват и далечни удари на Йорданов и Атанас Карачоров бяха спасени с мъка от вратаря Деян Вълков. В 78-та мин. обаче стражът на Левски бе безпомощен. Тогава Йордан Йорданов бе намерен на границата на наказателното поле и с мощен шут изпрати топката под гредата.

До края на мача домакините се върнаха в защита и позволиха на гостите да отбележат почетния си гол, техен първи от началото на сезона. Това стана минута преди да изтече редовното време, когато Даниел Пехливанов центрира от корнер и Кристиян Григоров засече с глава в мрежата.

Монтана - Левски (Лом) 2:1

Монтана: 12.Петър Петров, 21.Александър Башлиев, 3.Иван Михов-кап, 2.Стоян Предев, 33.Стефан Цонков,13.Йордан Йорданов, 15.Атанас Карачоров, 18.Николай Николов, 9.Румен Георгиев (46-19.Росен Кръстев), 22.Стефан Каменов, 11.Аспарух Смилков (90+4-17.Идрисс Фудил). Треньор: Светлан Кондев.

Левски: 1.Деян Вълков, 4.Николай Христов-кап. (84-6.Гален Ненов), 15.Лъчезар Георгиев (84-5.Кристиян Григоров), 22.Цвети Неделчев (73-17.Балианга Танга), 13.Раиф Мурадов, 11.Васил Сапунджиев, 7.Георги Цеков (84-77.Даниел Пехливанов), 8.Даниел Кутев, 9.Андон Гущеров, 21.Мохамед Сила, 10.Йордан Георгиев (65-14.Дамиен Мари). Треньор: Венци Иванов.

Голмайстори: 1:0 Йордан Йорданов (46), 2:0 Йордан Йорданов (78), 2:1 Кристиян Григоров (89).

Главен съдия: Владимир Вълков.

Асистенти: Николай Чакъров, Янко Чакъров.

Жълти картони: Иван Михов, Николай Николов (Монтана); Лъчезар Георгиев, Йордан Георгиев, Даниел Кутев (Левски).