Ансамбълът 10-годишни деца на ЖКХГ Анелия (Мездра) взе участие в Държавното първенство по художествена гимнастика в тази възраст, което се проведе в Бургас. Възпитаничките на треньорките Лили Николова, Цветелина Цинцарска и Христина Стоянова завършиха на 20-о място в класирането при ансамблите Категория А.

Мездренските грации играха в състав: Елеонора Цинцарска, Тереза Стоянова, Александра Драганова, Киара Пешанова и Деница Павлова.

В шампионата се включиха повече от 450 гимнастички от 47 клуба от цялата страна. По регламент гимнастичките представиха индивидуални и ансамблови съчетания в категориите А и Б.

При изключително голяма конкуренция шампионка в индивидуалния многобой в Категория А стана Кристина Кърчева от Олимпия (Бургас). В отборната надпревара първи отново са представителките на домакините от клуб Олимпия.

Златните медали при ансамблите и в двете категории спечелиха състезателки-те на столичния клуб Левски.

Организатори на първенството, което се проведе в зала „Младост", бяха Спортен клуб по художествена гимнастика Олимпия и Община Бургас.